Pierwsze oznaki starzenia się skóry wynikają zazwyczaj z osłabienia jej zdolności regeneracyjnych. Włókna kolagenowe, które odpowiadają za jej jędrność i napięcie, rozciągają się i stają się słabsze. Wraz z wiekiem w skórze ubywa też takich substancji, jak elastyna czy kwas hialuronowy. Prosty zabieg medycyny estetycznej, jakim jest mezoterapia igłowa, pomaga w regeneracji kolagenu i umożliwia dostarczenie niezbędnych skórze substancji.

Mezoterapia igłowa – sposób na regenerację skóry

Mezoterapia igłowa to znakomity sposób na dostarczenie skórze odmładzających składników i jednoczesne pobudzenie jej do regeneracji. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Stosuje się go w celu pobudzenia właściwości regeneracyjnych oraz odżywienia skóry. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, mezoterapia wspomaga leczenie wielu problemów skórnych w tym: zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych.

Mezoterapia działa dwutorowo. W pierwszej kolejności pozwala na zaaplikowanie składników aktywnych o określonych właściwościach. Ważnym aspektem działania mezoterapii igłowej jest też samo nakłuwanie. Drobne uszkodzenia tkanki pobudzają procesy regeneracyjne zachodzące w jej głębokich warstwach, a przede wszystkim stymulują odbudowę kolagenu – ważnego składnika budulcowego skóry. Śródskórna iniekcja powoduje też poprawę mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych.

Kwas hialuronowy czy kolagen do mezoterapii?

Preparaty do odmładzającej mezoterapii igłowej bazują najczęściej na dwóch składnikach: kwasie hialuronowym lub kolagenie. Czym się różnią te dwie substancje? Kwas hialuronowy to związek o działaniu intensywnie nawilżającym. Skóra staje się dzięki niemu lepiej nawodniona, ale też jędrniejsza. Dzięki mezoterapii igłowej z kwasem hialuronowym można też spłycić drobne zmarszczki. Z kolei kolagen stanowi naturalną substancję budulcową skóry. Aplikacja tego składnika bezpośrednio do tkanki pozwala na uzupełnienie jego ubytków i wzmocnienie struktury skóry. Twarz po mezoterapii kolagenowej staje się wyraźnie odmłodzona i wygładzona.

Wybór odpowiedniego preparatu do mezoterapii należy pozostawić specjaliście wykonującemu zabieg. Uwzględni on kondycję skóry oraz jej aktualne potrzeby i zaproponuje najlepsze rozwiązanie w danym przypadku.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji. Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego preparatu do ostrzykiwania, który dobiera się do potrzeb skóry. Następnie lekarz nakłuwa skórę, wprowadzając odżywcze substancje w jej głąb. Mezoterapię igłową wykonuje się przy pomocy cienkich igieł lub specjalnego „pistoletu”.

Mezoterapia igłowa przeważnie nie wymaga znieczulenia. W przypadku osób o niskim progu bólu możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po jego zakończeniu widoczne są na skórze zaczerwienienia, krwiaczki, obrzęk i zasinienie, które ustępują w ciągu 1-2 dni. Mezoterapia igłowa nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności.

Rezultaty mikronakłuwania nie są widoczne od razu. Procesy regeneracyjne zainicjowane podczas mezoterapii igłowej wymagają czasu. Dla uzyskania optymalnych efektów mezoterapię igłową należy powtarzać. Jej regularne stosowanie wzmacnia kondycję skóry i spowalnia proces starzenia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

 

Author

Comments are closed.

https://motulinka.com/kp/ubranka-dla-dzieci-i-niemowlat/kombinezony-dla-dzieci-i-niemowlat/kombinezony-welurowe/ https://motulinka.com/kp/akcesoria-kapielowe-dla-dzieci-i-niemowlat/reczniki-dla-dzieci-i-niemowlat/recznik-bambusowy-dla-dzieci-i-niemowlat/ https://motulinka.com/kp/ubranka-dla-dzieci-i-niemowlat/kombinezony-dla-dzieci-i-niemowlat/kombinezony-sweterkowe/