Szukasz inspiracji co mogłoby sprawić aby logo twojej firmy transportowej było adekwatne do branży i jednocześnie się wyróżniało na tle konkurencji? Logo jest nama­ calną pre­ zen­ ta­ cją, która pra­ cuje nad uwy­ pu­ kle­ niem marki.  Przyciągający wzrok logo­ typ łączy ze sobą cel, wize­ ru­ nek i to, na czym sku­ pia się firma wraz z głów­ nym prze­ sła­ niem mar­ ke­ tin­ go­ wym, two­ rząc coś, co zostaje w umy­ śle każ­ dego, kto na nie spoj­ rzy. Odrobina stylu w pro­ jek­ cie logo kom­ ple­ men­ tuje biz­ nes. 

Elementy logo

1. Aby logo łatwo zapadło w pamięci musi być minimalistyczne i proste. W biznesie jak i w życiu nie można mieć wszystkiego. Dlatego z setek skojarzeń narzucanych przez rynek, i strategię biznesową musimy wybrać 2 – 3 pojedyncze składniki na bazie których powstaną pierwsze koncepcje. Atutem są wyszukane elementy takie jak:

– linie ułożone pod dowolnym kątem

– strzałki (wzór częsty jednak bardzo sforny do manipulowania co daje nam unikalną koncepcje)

– ważnym elementem na który chcę zwrócić uwagę to aby logo było w zamkniętej formie; koło, kwadrat. To nada wyjątkowości i estetyki

– najczęściej powiela się obiekt samochodu i drogi

2. Jeżeli chodzi o logotyp to kwestia personalna, od logo zależy wizerunek twojej firmy. Najczęściej powielane słowa to transport i ekspres. Odradza się używania w logo skrótów twojej firmy. Przy małej rozpoznawalności potencjalni odbiorcy nie będą potrafili odróżnić czym zajmuje się twoja działalność.

Kolor

3. Kolejnym krokiem aby podłapanie logo przez potencjalnych klientów poszło po naszej myśli jest dobranie kolorystki która ma na celu intrygować odbiorcę pamiętając przy tym, że każdy kolor ma jakieś znaczenie. Ciekawym efektem będzie użycie gradientu.

Poleca się kolory:

– ciemny niebieski

– fioletowy

– żółty

Często używane:

– czerwony

– pomarańczowy

– jasnoniebieski

– czarny

Mówi się, że w pierwsze wrażenie liczy się podwójnie.  Jeśli logo firmy intryguje już od pierwszego spojrzenia, biznes prowadzi się łatwiej. Prościej jest wybić się na tle szablonowej konkurencji. Logo to inwestycja na lata.

Źródło: https://zlapgrafika.pl/sites/logo-dla-firmy-transportowej,67

Author

Comments are closed.

Stolik pomocniczy na laptopa zobacz wiecej ta-us.org