Zalecane jest, aby wymieniać olej co 12 tys. km lub raz w roku. Zdarzają się kierowcy, którzy znacznie przekraczają ten okres. Wpływa to negatywnie na działanie jednostki. Na tłokach osadzają się zanieczyszczenia, które ograniczają moc pracy samochodu. Coraz popularniejszą formą “naprawy” jednostki napędowej i pozbycia się tego nagaru, jest płukanka silnika. Połączona z wymianą oleju może znacząco poprawić parametry silnika i wrócić do jego fabrycznego stanu. 

Wymiana oleju – zrób to sam z preparatami od Dbam To Mam

Jeśli jesteś fanem motoryzacji, nie straszne są ci podstawowe naprawy elementów samochodu. To samo tyczy się wymiany oleju. Wystarczy Ci dostęp do kanału, najazdy lub podnośnik samochodowy, ale nie żaden specjalistyczny – na rynku znajdziesz ich pełno. W ten sposób sam ocenisz, w jakiej kondycji znajduje się Twój samochód. W Internecie dostępnych jest szereg poradników, jak dokonać wymiany oleju. W połączeniu z płukanką silnika, doprowadzisz stan jednostki napędowej do lepszego stanu. 

Oleje samochodowe, dzięki swoim właściwościom, będą w sposób właściwy smarować jego elementy i zapewniać mu dodatkową ochronę przed korozją, zanieczyszczeniami i wydłużą żywotność silnika. 

Masz auto stworzone do motosportu? Dostosuj je do największych obciążeń

Oleje wyścigowe i rajdowe zapewniają wysoką ochronę wszystkich podzespołów. Idealnie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach panujących na torze. W sposób właściwy nadają się do nich oleje takich marek, jak: Valvoline, Motul, Elf, Mihel, Xado oraz Millers. Dzięki specjalnym mieszanką uszlachetniających zapewniają maksymalne osiągi. Mają lepkość przystosowaną do mocnych rajdowych silników. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zachowują swoje właściwości przy temperaturze pracy rzędu 125 stopni Celsjusza. Potrzebujesz 1, 2, 4 lub 4 litrów oleju silnikowego? Zajrzyj na DbamToMam.pl i zrób zakupy, których potrzebujesz. 

 

Author

Comments are closed.