Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z jazdą konną, warto odwiedzić sklep jeździecki. W stacjonarnych i internetowych salonach stworzonych z myślą o pasjonatach jeździectwa znajdziesz szeroki wybór produktów dla zwierząt i sportowców. Podstawowym elementem, w który powinna zaopatrzyć się każda osoba dosiadająca konia, jest kask. Co warto wiedzieć o kaskach jeździeckich? Jaki model wybrać? Sprawdź nasze rady!

Profesjonalny sklep jeździecki – czym powinien charakteryzować się solidny kask?

Kask jeździecki powinien być lekki, a jednocześnie solidny. Produkowane najczęściej z poliwęglanu skorupy projektowane są w taki sposób, aby pod wpływem gwałtownego, mocnego uderzenia przejmowały całą siłę wstrząsu. Ich wnętrze wyściełane jest wymienną gąbką wchłaniającą pot i poprawiającą amortyzację. Ważnym elementem poprawiającym komfort jazdy są otwory wentylacyjne. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach (S, M, L). Idealne dopasowanie nakrycia do obwodu głowy użytkownika zapewniają pokrętła regulacyjne. 

Gdzie kupisz solidny, atestowany kask w dobrej cenie? Miejscem szczególnie polecanym dla osób szukającym wysokiej klasy wyposażenia jest sklep jeździecki Equishop oferujący sprzedać stacjonarną i on-line. 

Wybierz mądrze!

Pamiętaj o tym, że dla jeźdźca, zarówno doświadczonego zawodowca, jak i amatora stawiającego w tej dyscyplinie pierwsze kroki, kask jest najważniejszym elementem stroju. Kask jest jedynym elementem chroniącym głowę, której uszkodzenie na skutek wypadku może mieć katastrofalne skutki. Wybierając kask, nie zdawaj się na przypadek. Wybieraj jedynie certyfikowane modele spełniające obowiązujące normy (VG1 01.040 2014-12, PAS015: 2011, ASTM F1163: 2015).

Author

Comments are closed.