Aby wybrać wysokiej jakości buty narciarskie damskie należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design i rozmiar, ale również na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie użyte materiały mają bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Z jakich materiałów produkuje się buty narciarskie?

W dzisiejszych czasach większość producentów produkuje buty narciarskie damskie z tajemniczego materiału PU. Mowa tutaj oczywiście o popularnym poliuretanie, który może pochwalić się wieloma fantastycznymi właściwościami.

Największym atutem PU jest oczywiście niesamowita plastyczność, dzięki czemu buty wykonane z tego materiału, błyskawicznie przystosowują się do każdej stopy. Do kluczowych zalet należy zaliczyć także bardzo atrakcyjną cenę i doskonałe tłumienie wibracji.

Największą wadą butów narciarskich wykonanych z PU jest oczywiście sztywnienie. Problemy pojawiają się zwłaszcza na bardzo dużym mrozie. Nie można zapominać także o tym, że nawet najlepszy jakościowo PU starzeje się, dlatego też po kilku latach buty stają się kruche.

Twardość obuwia ma znaczenie

Dla większości narciarzy jednym z najważniejszych parametrów butów narciarskich damskich jest flex, czyli twardość obuwia. Najprościej rzecz mówiąc twardość obuwia określa maksymalną siłę, którą trzeba zużyć poprzez zginanie kolana, aby wygiąć cholewkę obuwia w przód. Im mniejszy flex, tym oczywiście mniej siły potrzeba.

Dla kobiet buty miękkie mają flex na poziomie 40-60. W tego typu modelach zdecydowanie łatwiej jest docisnąć język, dzięki czemu bez problemu można zapanować nad nartami i wykonywać nawet bardzo skomplikowane skręty. Jest to doskonały wybór dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem.

Kobiety, które potrafią jeździć na krawędziach powinny postawić na flex 70-80. Taka twardość pozwala wycisnąć to co najlepsze z nart. Pamiętać należy jednak o tym, że buty narciarskie tego typu wymagać będą odpowiedniego przygotowania fizycznego.

Ważne elementy butów narciarskich dla kobiet

Mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, aby podczas zakupów butów narciarskich, zwrócić uwagę na klamry. Jeżeli chodzi o wytrzymałość to najlepszym wyborem są metalowe klamry. Wysokiej klasy aluminium jest najlepszą alternatywą dla taniego plastiku. Godne uwagi są klamry z mikroregulacją, które umożliwiają bardzo precyzyjne dopięcie buta.

Renomowani producenci bardzo często oferują wyprofilowane wkładki anatomiczne, które zapewniają podparcie newralgicznych punktów na stopie. Najlepsze modele wyposażone są dodatkowo w specjalnej wkładki termoformowalne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/damskie-cat-20.

Author

Comments are closed.