Wydawać by się mogło, że kuchnia pod sufit nie będzie korzystnym rozwiązaniem. Chociażby z tego względu, że dostęp do górnych półek będzie utrudniony. Może jednak warto przyjrzeć się zaletom tego rozwiązania, ponieważ tak zabudowane pomieszczenie otwiera przed użytkownikami nowe możliwości.

Mała kuchnia pod sufit

Tak, w małym pomieszczeniu nie ma dużo miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Maksymalne ograniczenie, które może doprowadzić do frustracji. Stop! Chyba, że ktoś zdecyduje się na zabudowanie kuchnii aż po sam sufit. Wtedy uzyska dużo miejsca do przechowywania, dzięki czemu najpotrzebniejsze rzeczy zawsze znajdą się pod ręką. W górnych szafkach kuchennych warto umieścić te rzeczy, które są najrzadziej wykorzystywane, jak np. foremki do ciastek świątecznych, czy też blachy do ciasta. Każda osoba jest w stanie już samodzielnie określić to, z czego w kuchni korzysta bardzo rzadko.

Nowoczesny wystrój wnętrz

Kuchnia pod sufit jest doskonałą propozycją do wnętrz nowoczesnych. W szczególności, jeżeli ktoś zdecyduje się na proste szafki kuchenne, gdzie nawet uchwyty do otwierania będą niewidoczne. Tego typu rozwiązanie polecane jest w szczególności do kuchni, która połączona jest z salonem. Komplet mebli kuchennych stanowić może estetycznie zaprojektowaną granicę. Propozycji jest mnóstwo. Jeżeli ktoś chciałby ułatwić sobie sięganie do wyższych szafek kuchennych, powinien zadbać o obecność postumentu w tym pomieszczeniu – jakie mają często małe dzieci lub czegoś na podobnej zasadzie.

 

Author

Comments are closed.