Ile wody wypływa z kranu, ustala to użytkownik umywalki, prysznica i wanny. Armatura deante zasługuje na szczególną uwagę podczas planowania i remontu łazienki. Wybór nie jest łatwy, ponieważ istnieje wiele różnic funkcjonalnych i wiele rozmaitych wzorów. Bardziej niż wcześniej są one wykorzystywane jako elementy projektu. Tak więc wybór jest naprawdę trudny.

Armatura deante — bateria odsłonięta czy ukryta?

To pytanie pojawia się właściwie tylko w przypadku budowy nowego budynku lub remontu łazienki na dużą skalę. Dzięki podtynkowej baterii cała technologia mieszania wody znika w ścianie. Zaletą okucia podtynkowego jest oszczędność miejsca i zazwyczaj zdecydowanie bardziej elegancki wygląd.

Jednak potrzebna jest przestrzeń, w której umieszcza się baterię. W większości przypadków w łazienkach znajdują się tak zwane przedścianki, w których instalowane są rury, spłuczki z WC i tym podobne rzeczy. We wnęce za ścianą jest również miejsce na okucie podtynkowe. Jeśli nie ma innej możliwości, czasem trzeba wyburzyć większy kawałek z właściwego muru. Nie zawsze istnieje taka możliwość, ale zawsze jest to ogromny wysiłek.

W takich przypadkach trzeba pozostać przy baterii odsłoniętej. Nie musi to być problem estetyczny, armatura deante to wiele modeli na każdy gust i każdą kieszeń.

Bateria jedno- czy dwuuchwytowa?

Każdy wie, jak działa bateria mieszająca, zwana również baterią dwuuchwytową — odkręca się zimną wodę i stopniowo miesza z ciepłą wodą, aż do osiągnięcia pożądanej temperatury. Nie należy tego robić na odwrót, można poparzyć sobie palce. Wadą systemu jest to, że musi spłynąć dużo wody, zanim zostanie osiągnięta odpowiednia temperatura. Jest to o wiele prostsze dzięki tak baterii jednouchwytowej. Objętość i temperaturę wody reguluje się za pomocą jednego uchwytu.

Osoby, dla których oszczędzanie wody jest ważną kwestią, wybierają ten wariant. Dziś baterie jednouchwytowe to standardowe rozwiązanie w wielu łazienkach. Baterie dwuuchwytowe dominują przede wszystkim wśród tych, którzy urządzają łazienkę w stylu retro. Bateria dwuuchwytowa wygląda idealnie, zwłaszcza z klasycznymi uchwytami krzyżowymi. Duży wybór armatury deante to gwarancja, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie do swojej łazienki.

Czy zawory termostatyczne zapewniają bezpieczeństwo?

Szczególnie wygodne są zawory termostatyczne – ilość wody i temperatura są wstępnie ustawione. Oszczędza to wodę i energię. Dostępne są również termostaty z blokadą ciepłej wody ustawionej na 38 stopni — zapewnia to niezawodną ochronę przed poparzeniem. To ważna kwestia, na przykład w przypadku dzieci. Bateria termostatyczna również utrzymuje stałą temperaturę wody przez długi czas – co jest wygodne szczególnie podczas kąpieli pod prysznicem.

Obecnie termostatyczna armatura deante jest często instalowana przede wszystkim w gabinetach lekarskich lub szpitalach. W sektorze prywatnym nie jest jeszcze zbytnio rozpowszechniona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie armatura deante.

Author

Comments are closed.