Modne kolory dziecięcej odzieży są nieprzemijające. Wszystkie barwy warto wykorzystywać do produkcji ubrań dla najmłodszych. Zamykanie się sezonowo tylko w kolorze zielonym, czy czerwonym albo w tylko kratkach lub kółkach itp. stanie się dla dzieci bardzo nudne. One potrzebują czuć się w ubraniu przede wszystkim dobrze, a nie modnie.

Odzież dziecięca pełna barw – jak dobierać kolory, by nie przedobrzyć?

Pełna paleta kolorów w dziecięcych ubraniach jest jak najbardziej pożądana. Jednak należy tutaj mieć pewien umiar i nie bombardować dzieci w jednym momencie zbyt dużą ilością bodźców wzrokowych. Czasami zastanawiamy się, dlaczego dziecko wiecznie jest podenerwowane, płaczliwe, niesforne. Niewielu z nas potrafi to połączyć np. ze zbyt dużą ilością wokół dziecka barw, które są wymieszane, jak w meksykańskim daniu.

Podejrzewamy, że dziecko zachowujące się nagannie jest strasznie źle wychowane, albo przyszło na świat z niezmiernie trudnym charakterem. Przyczyna może jednak tkwić w barwach otaczających dziecko. Warto zachować umiar w aranżacji kolorystycznej dziecięcego pokoju i w ubraniach. Wystarczą trójkolorowe połączenia, aby zapobiec chaosowi w umyśle naszej pociechy.

Jaka odzież dziecięca bardzo podoba się małolatom?

Dzieci lubią się utożsamiać z bohaterami opowieści dla nich przeznaczonych. Zatem literatura i filmy dla małolatów to duża inspiracja dla producentów odzieży dziecięcej. O ile barwy tkanin mogą być niezmienne od lat, to bohaterowie baśni i innych opowieści dla dzieci zmieniają się wraz z nowo powstającymi historiami książkowymi oraz ekranowymi.

Śledzenie emitowanych kreskówek i filmów na ekranie oraz przyglądanie się wydawanym książkom dla dzieci, pozwoli projektantom ubrań nadążać za zmieniającymi się upodobaniami nieletnich. Dzięki temu uszyta dziecięca odzież będzie przez rodziców rozchwytywana. Dziecko szybciej pozwoli się ubrać w koszulkę i getry z ulubionymi postaciami, które ogląda w telewizji i na stronach książek aniżeli takimi, których nie zna.

Dzieci nastoletnie, a odzież dziecięca – wyższe wymagania

Pod terminem dziecięcej odzieży kryją się nie tylko ubrania dla noworodków, niemowląt i przedszkolaków. Do tej grupy zaliczymy również garderobę dla nastolatków w wieku do lat 14-16. Powyżej tych liczb używa się miana odzieży młodzieżowej.

Dzieci w wieku powyżej lat 10 są o wiele bardziej wymagające, niż by nam się to wydawało. Przecież nie są już takie kapryśne i uparte, jak wtedy, gdy były młodsze i powinny rozumieć, że należy zakładać to, co jest. Owszem, ale teraz nasze dorastające pociechy są bardziej świadome modowych trendów. Chcą się podobać nie tylko sobie samym, ale także grupie rówieśnicze, z którą się utożsamiają.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież dziecięca.

Author

Comments are closed.