Łazienka to pomieszczenie, w którym odpoczywamy po trudach dnia. Warto zadbać, by była praktyczna, elegancka i sprzyjała relaksowi. Kwiaty to dekoracja, które ożywi i jednocześnie ociepli wnętrze. Jak wybrać rośliny, które będą dobrze czuły się w tak trudnych warunkach?

Specyficzne wymagania

Łazienka to pomieszczenie, w którym jest dużo wilgoci, zmienne temperatury i najczęściej nie ma dostępu do światła dziennego. Nie każda roślina będzie dobrze rosła w takich warunkach.

Kwiatem, który idealnie sprawdzi się w łazience jest fitonia. Jest to roślina, która ma niezwykle ciekawe liście. Bogata kolorystyka kwiatów jest zachwycająca. Fitonia może być soczyście zielona, różowa, lub ciemno zielona. Bardzo często liście są dwukolorowe.

Fitonia lubi mieć podłoże, które zawsze jest delikatnie wilgotne. Donice lechuza, które mają system nawadniania pozwolą zadbać o roślinę. Dzięki temu, że woda uwalnia się stopniowo nie dojdzie do przesuszenia rośliny, które jest dla niej wyjątkowo niekorzystne.

Kolejna roślina, która dobrze radzi sobie w trudnych warunkach to paprotka. Jest to kwiat, który wymaga troskliwej pielęgnacji. Musi być dobrze podlewany, lubi zraszanie i dużą ilość wilgoci. Warto pamiętać, że paprotka lubi rozproszone światło, więc będzie czuła się lepiej, gdy znajdzie się w pomieszczeniu, w którym jest okno.

Rośliny dla opornych

Trzykrotka to kwiat o wyjątkowo ciekawych liściach. Fioletowo zielone liści pięknie kontrastują z bielą glazury. Warto również pamiętać, że trzykrotka będzie ładnie prezentowała się w białej donicy.

Wybierając donicę lechuza dla trzykrotki warto zaopatrzyć się w większy pojemnik. Roślina bardzo szybko rośnie i szybko się rozkrzewia. Jej rozmnażanie jest wyjątkowo łatwe. Ułamaną gałązkę wystarczy wetknąć w ziemię. Dzięki temu po kilku miesiącach można mieć imponujący kwiat.

Kolejny kwiat, który świetnie będzie czuł się w łazience to skrzydłokwiat. Jest to roślina, która potrafi osiągnąć naprawdę duże rozmiary. Wysokie i wąskie donice lechuza podkreśla jej urok. Z pomiędzy intensywnie zielonych liści wyłaniają się delikatne, białe kwiaty, które wyglądają jak skrzydła.

Skrzydłokwiat jest kwiatem, który lubi dużą wilgotność. Latem należy go podlewać nawet 3 razy w tygodniu. Zimą można zmniejszyć do jednego podlewania tygodniowo. Bardzo ważne jest, by nie przesuszyć rośliny.

Warto pamiętać, że skrzydłokwiat jest rośliną, która świetnie radzi sobie z zarodnikami pleśni. Jest to bardzo ważne w łazience, gdzie zła wentylacja często prowadzi do powstania pleśni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.

Author

Comments are closed.