Wśród licznych propozycji na aranżację salonu czy pokoju dziennego styl loftowy nie wychodzi z mody. Ta nowoczesna aranżacja, łącząca w sobie stonowane kolory, metal i drewno to ciekawa propozycja zarówno do większych, jak i mniejszych pomieszczeń. Jakie rozwiązania i meble wykorzystać, aby stworzyć oryginalny salon dopasowany do naszych potrzeb?

Kolory, materiały i desenie

Podstawą w aranżacji przestrzeni loftowej jest bez wątpienia wybór kolorów, deseni i materiałów. Projektanci wskazują w tym konkretnym przypadku na wykorzystanie kamienia lub jego imitacji, drewna lub paneli podłogowych imitujących drewno, konstrukcji metalowych malowanych proszkowo i utrzymanych w kolorze czarnym. Bazą może być również powierzchnia imitująca beton lub cegłę, chociaż od tej ostatniej powoli się odchodzi. Jeśli chcemy wykorzystać styl loftowy w niewielkiej przestrzeni mieszkania warto zastanowić się również nad przesuwnymi ścianami ze szkła hartowanego, w których zastosowane zostaną ramy i szprosy w kolorze czarnym. Takie rozwiązanie pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń, a jednocześnie wydzielić jej konkretne strefy.

Meble i dodatki w przestrzeni loftowej

Punktem centralnym w salonie loftowym powinna być wygodna kanapa, najlepiej w stonowanych kolorach czerni, grantu lub szarości. Uzupełnieniem jej może być wygodny fotel, np. inspirowany latami 60. Wiele interesujących mebli wypoczynkowych w stylu loftowym znajdziemy w sklepie onemarket.pl. Przy komplecie wypoczynkowym ustawmy również stolik kawowy, najlepiej w którym rama jest spawana, a blat wykonany jest z naturalnego drewna. Postawmy na odpowiednie oświetlenie – sprawdzą się tu lampy imitujące lampy przemysłowe oraz lampy „pająki”. Uzupełnieniem przestrzeni mogą być lustra w metalowych ramach, które pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni. 

Author

Comments are closed.