Prowadzenie swojej własnej działalności wiąże się z koniecznością samodzielnego rozwiązywania sytuacji spornych, sporządzaniem umów, odprowadzaniem podatków… Nierzadko zdarza się, że przedsiębiorcy szukają wsparcia u prawników w niezależnych kancelariach świadczących usługi z zakresu prawa gospodarczego. Czym jest obsługa prawna firm? Sprawdź!

Wsparcie i opinia 

Obsługa prawna firm jest usługą dedykowaną przedsiębiorcom polegającą na udzielaniu kompleksowego wsparcia i poradnictwa z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa spółek i handlowego. Osoby prowadzące swoją działalność korzystają zazwyczaj z usług zewnętrznych kancelarii (outsourcing), nie zatrudniają własnych prawników. Koszty tego typu usługi uzależnione są od wielu czynników, między innymi wielkości firmy, zakresu i częstotliwości współpracy. Wśród działań najczęściej podejmowanych przez kancelarie na rzecz klientów biznesowych wymienić możemy: dokonywanie zmian w zakresie umów i statutów spółek, porady prawne, opiniowanie zawieranych umów, pomoc w rozstrzyganiu sporów z pracownikami, sporządzanie różnego rodzaju dokumentów, zakładanie i rejestracja spółek oraz reprezentację w kontaktach  z dłużnikami, kontrahentami czy urzędami.

Kiedy warto skonsultować się  z prawnikiem?

Wzrastająca świadomość prawna polskich przedsiębiorców z roku na rok rośnie, dlatego korzystanie z usług prawnika nie jest już ostatecznością, ale staje się niezbędnym elementem pracy. Kiedy w szczególności powinniśmy zasięgnąć rady profesjonalisty? Przede wszystkim za każdym razem, kiedy przypuszczamy, że podejmowana decyzja może mieć negatywne konsekwencje dla firmy. Aby mieć pewność, że powierzasz dobro swojego przedsiębiorstwa i pracowników w dobre ręce, korzystaj z usług renomowanych kancelarii zrzeszających prawników wyspecjalizowanych w konkretnych gałęziach prawa. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej informacji. 

Author

Comments are closed.