Profesjonalna pomoc prawna okazuje się być coraz częściej przydatna – widać to głównie po ilości spraw, które toczą się przed polskimi sądami. Wśród nich najczęściej wymieniane są rozwody – szacuje się, że w Polsce już co trzecie małżeństwo rozpada się i sądownie dąży do rozwiązania. Czy w sytuacji rozwodowej pomoc adwokata okaże się przydatna?

Dlaczego warto zatrudnić adwokata w trakcie rozwodu?

Sprawy rozwodowe są nie tylko obciążające, ale też mogą ciągnąć się miesiącami. Obecnie polskie sądy są przeciążone pracą, przez co nawet proste rozprawy przekładane są z tygodnia na tydzień. Może to znacząco utrudniać nasze życie. W szybszym rozwiązaniu małżeństwa może pomóc doświadczony adwokat, który wskaże ścieżki i rozwiązania, które warto wykorzystać podczas rozpraw sądowych. Adwokat zadba o nasze dobre imię w sądzie, jak również będzie nas reprezentował. Wiele osób zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt: obecność adwokata pozwala na zachowanie większego komfortu psychicznego w tej trudnej sytuacji. Korzystając z doświadczenia adwokata możesz czuć się znacznie pewniej w tej stresującej sytuacji. Więcej o roli adwokata na sali sądowej dowiesz się na stronie adwokat-katowice.pl. 

Trudności podczas przeprowadzania rozwodów

Wiele mówi się dzisiaj o tym, w jakim czasie i trybie przeprowadzane są sprawy rozwodowe. Warto mieć na uwadze, że w przypadku małżeństw, które nie doczekały się potomstwa i korzystały z rozdzielności majątkowej, orzeczenie rozwodu może nastąpić znacznie szybciej. Jeśli jednak małżonkowie doczekali się potomstwa, a majątek był gromadzony wspólnie, może okazać się, że sprawa rozwodowa zajmie więcej czasu. Podstawą działania sądu będzie wskazanie głównego opiekuna małoletnich dzieci, jak również określenie terminu spotkań z drugim rodzicem, ustalenie wysokości alimentów. 

Author

Comments are closed.