Zaprojektowanie wygodnej strefy wypoczynkowej blisko domu jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczą wybrane przez nas meble ogrodowe oraz dodatki, by możliwe było komfortowe spędzanie czasu blisko natury. Jednym z elementów, których nie może zabraknąć na naszym tarasie czy w ogrodzie, jest parasol grzewczy. Jak skonstruowane jest takie urządzenie? Jak działa? Czy skutecznie poprawi nasz komfort?

Parasol grzewczy – rozwiązanie do ogrodu i na taras

W trakcie lata warto korzystać z ogrodu czy tarasu – przestrzeń taka może być wykorzystana na wiele sposobów. Dzięki odpowiednim meblom oraz dodatkom stworzymy miejsce, z którego chętnie korzystają domownicy. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań do ogrodów jest parasol grzewczy – to nic innego jak promiennik gazowy, który pozwoli cieszyć się bliskością natury znacznie dłużej. Nowoczesne promienniki gazowe dotychczas kojarzone były wyłącznie z restauracjami. Urządzenia te były ustawiane w ogródkach restauracyjnych, by podnosić temperaturę powietrza podczas chłodniejszych dni. Dzisiaj promiennik możemy wykorzystać we własnym ogrodzie. Parasol grzewczy emituje ciepło w promieniu do 5 metrów, co pozwala na znaczne podniesienie temperatury na obszarze tarasu czy w miejscu wypoczynkowym w ogrodzie.

Jak zaprojektowany jest parasol grzewczy?

Nowoczesny parasol grzewczy to urządzenie bezpieczne i niezwykle łatwe w codziennej obsłudze. Promiennik zasilany jest butlą z gazem, która ukryta jest wewnątrz urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że butla nie wpływa na estetykę otoczenia. Parasol grzewczy posiada włącznik zapłonu oraz regulację wysokości płomienia – takie pokrętło pozwala na regulowanie pracy urządzenia oraz strona zużycia butli. Butla gazowa starcza na ok. 15-32 godziny, w zależności od stopnia intensywności użytkowania oraz wydajności danego urządzenia.

Author

Comments are closed.