Decydując się na remont kuchni, warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania, jakie proponują nam projektanci i architekci. Nowoczesne kuchnie zachwycają i zaskakują pod wieloma względami. Meble proponowane przez nich są trwałe, eleganckie i świetnie wpisują się w nowoczesne trendy.

Jak wybrać trwałe meble kuchenne?

Wybór mebli kuchennych oraz blatu nie powinien być dziełem przypadku. Współcześnie bez trudu znajdziemy meble wykonane z płyt meblowych – to jeden z najpopularniejszych materiałów stolarskich. Płyty dostępne są w różnej grubości, wykorzystywane są zarówno do tworzenia korpusów, jak i frontów. Płyty zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, ścieraniem. Pokrywają je laminaty, lakiery czy akryl – wszystkie te tworzywa świetnie chronią płytę przed działaniem pary wodnej, wnikaniem brudu. Nowoczesne meble kuchenne uzupełniane są o funkcjonalne akcesoria renomowanych marek. Pozwalają one na jeszcze wygodniejsze korzystanie z szafek czy witryn. Praktycznie nieograniczony wybór kolorów i dekorów sprawia, że możliwe jest wykreowanie kuchni swoich marzeń.

Klasyczne kuchnie w nowym wydaniu

Jednym z najchętniej wykorzystywanych trendów do aranżacji kuchni są meble w stylistyce retro. Eleganckie kuchnie klasyczne łączą wysoką jakość współczesnych materiałów i akcesoriów oraz klasyczne wzornictwo. Bez trudu znajdziemy zestawy meblowe tego typu. Czy charakteryzują się kuchnie o klasycznym wyglądzie? Przede wszystkim widać w kompletach takich eleganckie zdobienia – mogą być to subtelne frezy na frontach, ale też przeszklenia, które wykorzystywane są w witrynach. Przeszklenia dodatkowo zdobione są szprosami. Kuchnie klasyczne dostępne są w bogatej gamie kolorów, co pozwala na niebanalną aranżację przestrzeni. Meble o charakterze retro mogą być również wykorzystane do tworzenia niebanalnych aneksów kuchennych.

 

Author

Comments are closed.