W związku z tym, że coraz większa liczba osób ma kuchenki indukcyjne, równie duża liczba producentów chce zaoferować im dobre garnki, które na co dzień będą mogli używać. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że w tym wypadku trzeba będzie zakupić garnki indukcyjne, ponieważ zwykłe nie poradzą sobie na takiej kuchence.

Dno o odpowiedniej grubości

Garnki indukcyjne muszą mieć dno o odpowiedniej grubości. Zbyt cienkie dno z czasem będzie się odkształcać. Co dalej za tym idzie, nie będzie w całości przylegać do palnika kuchenki indukcyjnej. Takich sytuacji należy unikać, dlatego należy sprawdzić, czy dno jest odpowiedniej grubości, tzn. musi ona wynosić od ok. 5 do 10 mm. Grubość to nie jedyny, ważny element. Najlepiej, jeżeli takie dno będzie składało się z kilku warstw. Specjaliści od tego typu urządzeń przyznają, że najlepszą propozycją będą te garnki, których dno składa się z od 3 do 6 warstw. 

Z czego wykonuje się garnki indukcyjne?

Temat bardzo ważny. Nie tylko dno, ale również materiał wykonania. Otóż tego rodzaju garnki mogą być wykonane z różnych materiałów. Na tej liście znajduje się:

  • stal nierdzewna,
  • aluminium,
  • powłoka emaliowana,
  • powłoka ceramiczna, 
  • garnki miedziane.

Niekiedy można spotkać żeliwne garnki indukcyjne, ale są one rzadkością. Który z tych materiałów jest najlepszy? Po części wybór w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji kucharza. Najważniejsze, aby dno było płaskie, a do tego miało odpowiednią grubość. Z tego typu garnkami gotowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. 

Author

Comments are closed.