Przebywanie na świeżym powietrzu to jedna z najlepszych kuracji, którą można sobie samodzielnie zlecić. W szczególności, jeżeli ktoś może pochwalić się całkiem sporych rozmiarów ogrodem przy domu. Czego nie powinno zabraknąć w takim właśnie miejscu? Na pewno parasola razem z meblami ogrodowymi.

Który komplet na ogród?

To wszystko zależne jest od tego, czy ktoś ma zamiar skupić się na wypoczynku, czy też na urządzaniu garden party. Nie zawsze wszystko idzie pogodzić, jeżeli chodzi o rozstawienie mebli w ogrodzie. Całkiem możliwe, że będzie można postawić tylko dwa leżaki lub rattanowe leżanki i na nic więcej nie starczy miejsca. W innym przypadku będzie to np. stół z sześcioma krzesłami – po jednym dla każdego domownika. Decydując się na zakup mebli, należy obiektywnym okiem spojrzeć na swój ogród. Nie zapominając o tym, że na tej przestrzeni należy pozostawić nieco wolnego miejsca, umożliwiającego swobodną komunikację.

Parasol na ogrodzie

Nieodłączny towarzysz mebli ogrodowych – parasol, który zapewnia optymalną ilość cienia. Jest ich wiele w ofercie. Przykładowe modele można obejrzeć m.in. na gardenspace.sk/zahradne-slnecniky. Parasol ogrodowy na pewno powinien zostać solidnie wykonany. Z materiałów, które będą w stanie poradzić sobie z różnymi czynnikami atmosferycznymi. Nie tylko, jeśli chodzi o promienie słoneczne, ale także deszcz. Dodatkowo, należy przeanalizować, jaką dokładnie powierzchnię ma osłaniać dany parasol. Tak aby móc zapewnić sobie cień w każdym wskazanym przez siebie miejscu. 

Author

Comments are closed.