Młode mamy potrafią wydać całkiem spore sumy, by kupić swoim dzieciom piękne ubrania. Prawda jest jednak taka, ze w przypadku tych najmłodszych dzieci kluczową kwestią będzie wygoda. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując ubranka dla dzieci.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Kupowane ubrań dla dzieci wcale nie jest łatwe, nawet jeśli chodzi o rozmiar. Niewiele osób przymierza ubranka dla niemowląt, czy tych naprawdę małych dzieci w sklepie. A rozmiary w różnych sklepach często bardzo się od siebie różnią.

Dlatego jeśli kupujemy ubranko dziecięce nieznanej dotąd sobie marki w Internecie, warto zobaczyć opinie innych rodziców, czy producent przypadkiem nie zaniża lub zawyża rozmiarów. Kupując stacjonarnie można zabrać ze sobą jakiś ciuszek, z którego dziecko wyrasta i kupić mu odpowiednio większy. Warto jednak pamiętać, że nie należy kupować przesadnie zbyt dużych ubrań, bo z popodwijanymi nogawkami i rękawami dziecku nie będzie zbyt wygodnie.

Postaw na dobry skład

Powszechnie wiadomo, że dla naszej skóry najlepsze są naturalne materiały. Jeszcze istotniejsze jest to w przypadku małych dzieci. Najbardziej zalecanymi materiałami są bambus i bawełna, które z natury są hipoalergiczne. Zimą można też dzieciom kupować wełniane ubrania, ale z uwagi na to, że często „gryzą” najlepiej z zamysłem na drugą warstwę.

Ważne jest nie tylko czytanie metek pod względem składu, ale i zastosowanych barwików. To zwykle one odpowiadają za ewentualne uczulenia. By zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień najlepiej wybierać materiały o mniej intensywnych barwach, lub z odpowiednimi atestami. Podczas zakupów trzeba też zwracać uwagę, czy szwy, metki czy guziki nie są zbyt szorstkie lub umiejscowione w miejscu, w którym mogą podrażniać skórę dziecka.

Wzornictwo czy wygoda?

Ubranka dla dzieci często kuszą kolorowymi barwami i wzorami. Jednak nie one odpowiadają za wygodę noszenia. Modne ubrania wcale nie muszą być wygodne, a dzieci potrzebują by nic nie krępowało im ruchów i możliwości eksploracji świata. A fikuśne wzory, a często nawet jeansy na wzór tych, które noszą dorośli, są zupełnie niepraktyczne, i nadają się co najwyżej, by ubrać w nie dziecko do zdjęcia.

W wygodnych ubraniach dzieci są weselsze, a rodzice spokojniejsi. Do tego prozaiczna zmiana pieluszki nie przypomina operacji na żywym organizmie, bo rodzice muszą walczyć z niepraktycznymi zapięciami. Wygodne i proste wzornictwo to też zwykle bardziej przystępne ceny, a co za tym idzie, mniejszy stres, gdy dziecko się czymś ubrudzi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

Author

Comments are closed.