Szukasz donic do nowoczesnych wnętrz? Przygotowaliśmy modele, wśród których z pewnością znajdziesz coś ciekawego do swojego domu. Poznaj nasze propozycje!

Donice plastikowe – niebanalne i trwałe

Jeżeli szukasz nowoczesnych donic do swojego salonu, kuchni albo na balkon, postaw na donice plastikowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Plastikowe donice wyróżniają się wieloma zaletami, które spowodowały, że obecnie są one tak chętnie wybierane. Przede wszystkim mają efektowny wygląd, ponieważ dzięki temu, że są wykonane z tworzyw, mogą mieć najróżniejsze kształty i kolory. Również są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe, dlatego mogą służyć latami.

Do nowoczesnych aranżacji świetnie pasują proste, minimalistyczne donice, na przykład donice Lechuza wykończone na wysoki połysk, które można kupić w różnych formach i wielkościach.

Donice z betonu – w industrialnym stylu

Gdy swój dom urządzasz w stylu loft, który wzorowany jest na przemysłowych przestrzeniach, strzałem w dziesiątkę będą donice wykonane z betonu albo też z materiałów imitujących beton jak tworzywo sztuczne.

Betonowe donice wyglądają surowo, ale także sprawiają, że wnętrza nabierają niebanalnego wyglądu. Do wyboru są duże donice do ustawienia na podłodze, które doskonale nadają się na duże rośliny, jak i mniejsze doniczki, które można umieścić na parapecie, stoliku, komodzie.

Srebrne donice metalowe – efektowny blask

Gdy lubisz wnętrza eleganckie, futurystyczne, w takim przypadku pomyśl o donicach wykonanych z metalu w srebrnym kolorze. Srebrne donice tego typu wyglądają kapitalnie wtedy, gdy mają duże rozmiary i stanowią wtedy efektowny dodatek we wnętrzu. Do wyboru są zarówno modele o wysokim połysku – z chromowanym wykończeniem, jak i satynowane, których powierzchnia jest matowa.

Alternatywnie możesz zdecydować się na srebrne donice wykonane z tworzywa sztucznego albo z ceramiki.

Donice z systemem nawadniania – nie tylko dla zapominalskich

Do kategorii nowoczesnych donic można także zaliczyć te wyposażone w systemy nawadniania, które wyręczają właściciela roślin w ich systematycznym podlewaniu. Świetnie sprawdzą się nie tylko dla zapominalskich, lecz też dla osób, które często podróżują.

W systemy nawadniania wyposażone są donice Lechuza. Zastosowane w nich mechanizmy powodują, że woda dozowana jest w odpowiedniej ilości. Specjalny system wykorzystany w donicach Lechuza zabezpiecza także rośliny przed ryzykiem podlania ich zbyt dużą ilością wody. Umieszczony w donicy wskaźnik poziomu wody pokazuje, kiedy trzeba ją uzupełnić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.

Author

Comments are closed.