Sztywne meble ogrodowe odchodzą już w niepamięć. Coraz częściej do wyboru ma się wygodne, komfortowe meble, jakie dostępne są m.in. na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok. Jak widać, umieszczone są na nich miękkie poduchy, uprzyjemniające odpoczynek.

Co o poduszkach wiedzieć trzeba?

Warto zwracać uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są poduszki znajdujące się na takich meblach. Chociażby z tego względu, że nie będzie problemu z ich wyczyszczeniem. Otóż, najlepiej jeżeli takie elementy wykonane są z materiałów syntetycznych, a dokładnie z akrylu lub poliestru. Można wtedy mieć pewność, że będzie to tkanina wykazująca się dużą odpornością na zabrudzenia. Na dodatek, będzie można je szybko wyprać, a sam materiał będzie szybko schnął. Należy jednak upewnić się, że same poszewki będzie można zdjąć, bez konieczności prania całej poduszki. 

Co znajduje się w środku poduszki?

Ważne jest wykonanie samej poszewki. Trzeba jednak zwrócić uwagę również na to, z jakiego materiału wykonane jest wypełnienie poduszki. Otóż najlepiej, jeżeli ma się do czynienia z sprężystą pianką PUR. Dlaczego? Ponieważ jest to wypełnienie, które nie nasiąka wodą. Nawet, jeżeli poduszki zmokną, to można mieć pewność, że wilgoć nie przedostanie się do środka. Dzięki temu pleśń nie będzie rozwijała się w środku. Poduszka w takim wypadku na pewno bardzo szybko wyschnie. Pianka jest trwała, więc można być pewnym tego, że sama poduszka cechować się będzie długą żywotnością – nawet przy intensywnym użytkowaniu.

 

Author

Comments are closed.