Nieprzewidziane sytuacje drogowe zagrażające bezpieczeństwu kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego mogą dotyczyć każdego, nawet najbardziej doświadczonego kierowcy. Osoba poruszająca się samochodem ma ograniczony wpływ na sytuację na drodze. Nierzadko zdarza się, że to czynniki zewnętrzne są źródłem kłopotów. Zminimalizować skutki zniszczenia pojazdu na skutek zdarzeń losowych pomaga autocasco. Co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu? Sprawdź!

Ochrona w ramach autocasco

AC jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem chroniącym mienie przed całkowitym zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych oraz kradzieżą. Wandale porysowali karoserię? Miałeś kolizję z dzikim zwierzęciem? A może uszkodziłeś samochód podczas parkowania? Nie musisz ponosić kosztów związanych z naprawą wozu – likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel!

W ramach AC ochroną objęty jest cały pojazd, wyposażenie oraz, przeważnie za dopłatą, również bagaż. Polisa zapewnia wypłatę środków nawet wtedy, kiedy to Ty jesteś winny zdarzenia lub ustalenie sprawcy jest niemożliwe. Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. 

Wysokość składki

Wysokość składki za ubezpieczenie OC zależy od kilku czynników, przede wszystkim danych technicznych wozu (marki, modelu, pojemności silnika, roku produkcji) oraz danych osobowych właściciela pojazdu (jego wieku, doświadczenia za kierownicą, miejsca zamieszkania). Ponadto, cena świadczenia w dużej mierze zależy od warunków proponowanych przez konkretne towarzystwo i wybranego wariantu. 

Czy AC musi być drogie?

Wbrew pozorom kupno dodatkowego ubezpieczenia nie musi poważnie nadszarpnąć domowego budżetu. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator pozwalający sprawnie obliczyć wysokość składki za ubezpieczenie AC w cenionej grupie Compensa. 

Author

Comments are closed.

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ et.com.pl zobacz wiecej