Produkty POS są to wszelkiego rodzaju nośniki reklamy BTL, czyli takiej, która stosowana jest poza środkami masowego przekazu. Skierowana jest wprost do klienta detalicznego. Głównym zadaniem produktów POS jest wspieranie sprzedaży w miejscu, gdzie znajduje się towar, albo w jego pobliżu.

Podział produktów POS ze względu na ich trwałość

Podstawowy podział produktów POS bierze pod uwagę ich trwałość. Produkty POS twarde są to regały, kasetony i półki oraz inne trwałe przedmioty, które mogą być stosowane dłużej. Produkty miękkie to ulotki, plakaty, przedmioty na bazie mało odpornych materiałów.

Produkty POS- podział ze względu na przeznaczenie

Inny podział materiałów POS dotyczy ich miejsca przeznaczenia. Są to materiały przeznaczone na ladę, czyli dyspensery, stojaki do ulotek i katalogów, bilonownice, czyli wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła podkładki do wydawania reszty i standy, stojaki lady albo makiety. Materiały przeznaczone na półkę to wobblery, które są ruchome i wystające i umieszczone na elastycznym pasku, shelf stopery mocowane na półkach, linery, reklamowe listwy umieszczone na meblach i toppery, nośniki reklamy, które są bardzo widoczne z oddali.Są również materiały przeznaczone konkretnie na sufit, takie jak flagietki, czyli miniaturowe flagi reklamowe umieszczone nad sufitem i hangery, czyli wiszące plakaty lub plansze. Są też te przeznaczone na podłogę, takie jak owijka paletowa, potykacze, bociany, displaye, stoiska degustacyjne, roll-upy, a także wszelkiego rodzaju naklejki podłogowe

Inne rodzaje materiałów reklamowych

Materiałami reklamowymi mogą być ulotki, naklejki, broszury, lightboxy, infokioski, tombstony i lustra reklamowe.

Zalety produktów POS

Wysoką skuteczność materiałów POS potwierdza zwiększająca się sprzedaż towarów i usług, reklamowanych tam, gdzie dokonuje się zakupu. Szerokie możliwości jakie dają takie materiały reklamowe pozwalają dobrać reklamę w taki sposób, aby efekt był jak największy, a nakład minimalny. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych zakładów i firm.Należy jednak pamiętać, że zbytnie nagromadzenie materiałów reklamowych może przynieść inny skutek od zamierzonego. Ważne jest umieszczenie ich tak, aby zachować właściwy kontekst, bez względu na to czy będą one wewnątrz czy na zewnątrz. Reklama we właściwym miejscu przyciągnie potencjalnego klienta do zakupu, a tego niezdecydowanego przekona. Obecnym trendem jest odchodzenie od tradycyjnych reklam na rzecz tych nieszablonowych i innowacyjnych rozwiązań w multimediach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.

Author

Comments are closed.