Zabezpieczenie blatów kuchennych mebli nie jest łatwym zadaniem. Stół na przykład można przykryć gustownym obrusem. Rozwiązanie takie ma swój urok, ale na co dzień obrus jest raczej niepraktyczny. Poza tym przysłanianie ładnych mebli raczej mija się z celem. O wiele lepszym rozwiązaniem jest przezroczysta mata podkładka na zamówienie.

Zabezpieczenie blatów przed porysowaniem

Jeżeli w domu ma się drogie, idealnie dobrane meble, to najczęściej nie chce się, żeby uległy one zniszczeniu. Blaty mebli kuchennych najbardziej narażone są oczywiście na porysowanie. Wiąże się to z tym, że używa i przesuwa się na nich wiele, mniejszych i większych przedmiotów. Oczywiście nie zawsze jest możliwość zachowania ostrożności i na niezabezpieczonym blacie prędzej, czy później pojawią się rysy.

Na szczęście można temu zaradzić. Wykonana z syntetycznego materiału mata podkładka na zamówienie bardzo ściśle przylega do blatu – w taki sposób, że praktycznie jest niezauważalna. Jest też odporna na zarysowania. Nawet jeżeli zostanie z jakiegoś powodu zniszczona, to wymiana maty jest o wiele niższym kosztem, niż wymiana drogiego blatu. Wiele dostępnych na rynku mat to produkty całkowicie transparentne, które nie zasłaniają ozdobnego blatu.

Zabezpieczenie powierzchni przed kurzem i zabrudzeniem

Ważną funkcją mat podkładek na zamówienie jest zabezpieczenie powierzchni przed kurzem. Warto pamiętać o nich zwłaszcza w miejscach, do których nie sięga się bardzo często, jak na przykład górne powierzchnie wiszących szafek. Kurz osiada w takich miejscach bardzo łatwi i łączy się z obecną w kuchni wilgocią, a także nalotem z gazu i tłuszczu. Z czasem może powodować nawet trwałe zabrudzenia.

Dobrze dobrane maty stanowią też idealne zabezpieczenie blatów przed plamami, o które jak doskonale wiadomo, w kuchni nietrudno. Usunięcie plamy z drewnianego blatu może być trudne, podczas gdy z maty usuwa się je bez większego problemu.

Różne maty, do różnych zastosowań

Warto zaznaczyć, że na rynku znaleźć można maty różnego typu. Do zabezpieczenia powierzchni przed kurzem, poplamieniem i zarysowaniem stosuje się bardzo cienkie, docinane na wymiar, transparentne maty, którymi pokrywa się cały blat. Stanowią one świetne zabezpieczenie, a przy tym nie przesłaniają drewna, czy innego materiału, z którego dany blat jest wykonany.

Nieco grubsze maty stosowane są pod kuchennymi sprzętami, takimi jak piekarnik, mikrofalówka, szybkowar, czy inne. Ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie blatów przed wysoką temperaturą i zarysowaniami, które powstają przy przesuwaniu kuchennych sprzętów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie mata podkładka na zamówienie.

Author

Comments are closed.

https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ trzaikrajobraz.pl https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/