Jazda samochodem wiąże się z ryzykiem. Niezależnie od tego, jakim możesz się pochwalić doświadczeniem, jak wprawnym jesteś kierowcą i jak dobrym wozem jeździsz, możesz stać się uczestnikiem lub sprawcą kolizji. Przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych mają chronić ubezpieczenia. Jakie polisy, oprócz obowiązkowego OC, proponują ubezpieczyciele?

AC, czyli przezorny zawsze ubezpieczony

Najczęściej kupowanym ubezpieczeniem nieobowiązkowym jest AC, czyli autocasco. Polisa zabezpiecza mienie  przed kradzieżą, uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Jeśli Twój samochód stanie się obiektem nieuzasadnionego aktu wandalizmu,  potrącisz na nieoznakowanej drodze dzikie zwierzę albo w Twoim samochodzie pęknie szyba podczas gwałtownej burzy, będziesz mógł liczyć na rekompensatę od ubezpieczyciela.

Assistance 

Pakiet assistance zapewnia wsparcie techniczne w awaryjnych sytuacjach. Auto odmówiło Ci posłuszeństwa w długiej trasie? Zabrakło Ci paliwa? Nie jesteś pozostawiony sam sobie – ubezpieczyciel zapewni Ci konkretną pomoc.

NNW

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa okazuje się cenna wtedy, kiedy kierowca lub pasażer doznają uszczerbku na zdrowiu podczas jazdy lub nawet postoju. Ubezpieczenie pokrywa wówczas koszty leczenia.

Dla kogo?

Na rozszerzenie podstawowej polisy OC przeważnie decydują się właściciele nowych samochodów o dużej wartości, osoby niegarażujące aut, spędzające w trasie znaczną część swojego czasu, mieszkające w miastach o dużym współczynniku wypadków oraz właściciele firm dysponujących swoimi pojazdami. Wykupienie dodatkowego pakietu jest również polecane wszystkim tym, którzy chcą czuć się komfortowo i pewnie. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji. 

Author

Comments are closed.